• BİZ KİMİZ?

  HAKKIMIZDA

  BT Yönetim Danışmanlık, farklı alanlarda ve sektörlerde yaklaşık on yıllık danışmanlık tecrübesi olan Banu Türksavaş tarafından kurulmuştur.

  Akredite Kobi Danışmanı Banu, Maltepe Anadolu Lisesi’nden 2005 yılında mezun olduktan sonra, aynı yıl Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümü’ne başlamıştır. 2009 yılında derece ile mezun olmuş ve üst düzey kurumsal bir firmada iş hayatına başlamıştır. Bu süreçte kendini geliştirecek çok sayıda kurum içi eğitime katılmıştır. IBS’de Marka Yönetimi ve Kurumsal İletişim Micro MBA eğitimini tamamlamıştır. İş hayatının olmazsa olmazı İş Süreçleri İyileştirme konusunda BPI Sertifikasına sahiptir. İleri düzey excel kullanımına ilişkin sertifikaları bulunmaktadır. Girişimcilik eğitimi almanın yanı sıra Dış Ticaret Sertifikasına da sahip olan Banu, katıldığı çok sayıdaki eğitim ve konferansla birçok farklı sektör hakkında bilgi ve tecrübe sahibidir. İyi derecede İngilizce ve Azeri Türkçesi bilmektedir.

  Dünyanın en büyük Pazar Araştırma Şirketi olan AC Nielsen’da İleri Düzey Analitik Danışmanlık biriminde hem yerli hem de yabancı firmalara özellikle global pazar ağırlıklı olarak danışmanlık hizmeti vermiştir. Fiyatlandırma, promosyon etkinliği, konumlandırma, rakip analizleri, sektör analizi, yeni ürün testleri, lansman, benchmarking, promosyon etkinliği ölçümü ve hem kısa hem de uzun dönem ürüne, firmaya ve sektöre olan etkilerinin ölçümlenmesi gibi birçok alanda, ayrıca tamamen custom sorular üzerine danışmanlık hizmeti vermiştir. Avrupa ülkeleri hükumetlerine yapılan Euro Price Barometer (Avrupa Fiyat Barometresi) gibi ülkelerin pahalılık seviyesi ve aynı ürünlerin farklı fiyat bantlarında konumlandırılmasını ölçen özel projelerde yer almıştır.  Ayrıca bu alanda çalışan ekiplerin eğiticisi rolünü de yerine getirmiştir. Tüm projelerinin eksiksiz, sıfır hata ve zamanından önce teslim etmesi sebepleriyle Nielsen Global tarafından bireysel olarak ödüllendirilmiştir.  Ayrıca yer aldığı takım çalışmaları da yine defalarca ödüle layık bulunmuştur.

  Nielsen’daki başarılarından dolayı Alman Pazar Araştırma ve Danışmanlık firması olan GfK kendi bünyesine transfer etmiştir. Nielsen’da FMCG konusundaki uzman danışmanlık bakış açısını burada SMCG, yapı ve lastik gibi aslında iç dinamiği çok farklı olan sektörlere başarılı şekilde uyarlamıştır. Verdiği danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra Smart TV, Akıllı Telefon gibi toplam 13 farklı sektörde de sektör yönetimi rolünü başarıyla yerine getirmiştir.

  Türkiye’nin lider Lojistik Şirketi Ekol Lojistik’te Araştırma ve Geliştirme alanında öncelikli olarak otomotiv, endüstriyel üretim, teknoloji, yapı, kimya gibi sektörlerde sektörel konumlandırma ve araştırma, iş geliştirme, pazar geliştirme gibi faaliyetlerde bulunup, aynı zamanda sektörel konferans ve eğitimlere katılıp, bunların iç ekiplere aktarılmasını sağlamıştır. Kalkınma Planlarını düzenli takip ve analiz ederek makro verilerin şirket figürleriyle uyumlarına bakarak analizler yapmış ve stratejik raporlar oluşturmuştur. Periyodik olarak müşteri etkinliğini ve satış rakamları ile büyümeyi gösteren raporlama yapıları geliştirmiştir. CRM geçişlerinde katkı sağlamıştır. Lojistik sektöründe ilk pazarlama departmanın kuruluşunda rol alıp, ilk defa bir lojistik firmasının sektörel pazarlama planlarıyla hayatını sürdürmesi, stratejik ve hedefli pazarlama yapılması görevini başarıyla üstlenmiştir. Otomotiv, Tekstik, Sağlık, FMCG, Üretim, Perakende gibi farklı sektörlere ilişkin pazarlama planları hazırlamış, hem Türkiye hem de yurtdışına ilişkin hedeflerin konması ve stratejik planlamada yer almıştır. Sektördeki ilk aktif pazarlama kampanyasını tasarlamış ve başarıyla uygulanmasını sağlamıştır. Devlet destekli markalaşma programı olan Turquality programına başarıyla dahil olan Ekol Lojistik’te Turquality projesinde yer almıştır.

  Pazarlama, Stratejik Planlama, Pazar Araştırma, Analitik Danışmanlık, İş Süreçleri İyileştirme (BPI) gibi birçok farklı alanda danışmanlık ve eğitimler veren Banu, Akredite Kobi Danışmanlığı sınavında başarılı olarak MYK tarafından Akredite Kobi Danışmanı ünvanını ve sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

  BT Danışmanlık bünyesinde çalışmalarına kobi danışmanlığı, girişimcilik ve yeni firma kurulumu, devlet destekleri, firmaların kurumsallaştırılması, rakip analizleri, dijitalleşme, IoT (Internet of Things – Nesnelerin İnterneti) ve Endüstri 4.0 geçişleri, talep tahminleri ve üretim etkinliği ile ürün tedariği için çok önemli olan S&OP (Satış ve Operasyon Planlama), verimlilik, üretim planlama, stratejik planlama, yeni ülkelere giriş, sektörel raporlamalar ve firmanın sektördeki konumu, hedefli pazarlama, yeni ürün geliştirme, marka yaratma ve markalaşma, insan kaynakları yönetimi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermekte ve aynı zamanda da eğitimler düzenlemektedir.

  BİZ KİMİZ?
 • Şirket Tanıtım Videosu

  Youtube'da Biz

 • Kurucu

  Banu Türksavaş

  Kurumsal hayatta başlayan danışmanlık sürecimi kendi girişimim olan BT Yönetim Danışmanlık Firmamda sürdürmekteyim. Global pazarlardan yerel pazara Dijital Dönüşüm, Marketing, Dış ticaret, veri yönetimi ve Akredite KOBİ Danışmanı belgemle birlikte firmalara teşvik süreçlerinde de danışmanlık yapmaktayım. Ar-Ge ve inovasyon konusundaki uzmanlığımla yenilikçi projelerin hayata geçirilmesinde hem proje geliştirilmesi hem yönetilmesi hem de fon kaynaklarına erişimde firmalara yol arkadaşı olmaktayım. Sertifikalı Meta Dijital Pazarlama Eğitmenliğimin yanı sıra Go To Market Strategy, 4.000’i aşkın katılımcıyla gerçekleştirdiğim Ürün Geliştirme, Pazarlama ve e-ticaret eğitimlerimle de girişimcilere ve girişimci adaylarına destek olmaktayım.

X